Ogłoszenia duszpasterskie

               Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

- I Niedziela Adwentu – rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa”, nawiązuje do misji, której Chrystus Pan udziela wszystkim zebranym przy eucharystycznym stole. W naszej parafii we środę, czwartek i piątek triduum ku czci św. Barbary o godz. 16.30.   

Msze św. roratnie tylko w dni powszednie o godz. 6.00 rano a przed nimi godzinki ku czci MB zachęcamy do licznego uczestnictwa, przynosimy lampiony.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny, prosimy tak jak w ubiegłych latach rozprowadzić je po rodzinach naszej parafii – a ofiary przeznaczone są na pokrycie prac parafialnych.

            W miesiącu listopadzie codziennie wieczorem 15 min przed mszą świętą będą modlitwy wypominkowe za zmarłych zamówione na ten dzień. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- Wtorek – święto św. Andrzeja Ap. Nabożeństwo do M. B. z Guadalupe o godz. 16.30 połączone z modlitwą wspominkową za zmarłych rzemieślników.

- Środa – O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci św. Barbary o godz. 17.00 Msza św.

- Czwartek – I-wszy czwartek miesiąca, modlitwy o powołania i w intencji powołanych do kapłaństwa. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz nabożeństwo ku czci św. Barbary. 17.00 Msza święta wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.

- Piątek –Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Dzień Modlitw w intencji Misji, wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. I -wszy piątek miesiąca, spowiedź dla wszystkich od godz. 16.00. O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci św. Barbary połączone z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 Msza św. Odwiedzamy chorych jak w minionym miesiącu.

 

Sobota – I-wsza sobota miesiąca. O godz. 16.30 różaniec fatimski; wspomnienie. św. Barbary Dziewicy i Męczennicy, dzień modlitw za górników. Odpust w naszej parafii, msze św. o godz. 6.00 roratnia, o 9.30 (odpustowa)  i o 17.00 – zachęcamy do licznego udziału w uroczystości.

 

 II Niedziela Adwentu – Niedziela adoracyjna. O godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Pomoc Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek. O godz. 15.00 koncert organowy Pawła Opali w naszej parafii.

Rekolekcje parafialne które poprowadzi ks. Dr Grzegorz Staszczak odbędą się 12 – 14 grudnia. Spowiedź Adwentowa w czterdziestogodzinne nabożeństwo 15 grudnia.

           

2. Dziękujemy, za 5 ofiar pieniężnych, złożonych na potrzeby Kościoła – Bóg zapłać. Prosimy o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci. Finalizujemy prace konserwatorskie przy balustradzie organowej. Prosimy o materialne wsparcie ze strony parafii aby zakończyć program pracy.

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2022 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

4. W II niedzielę Adwentu - 5 grudnia -  przed Kościołem Nawrócenia św. Pawła Apostoła i przed Bazyliką katedralną odbędzie się kiermasz ozdób i kartek świątecznych przygotowanych przez uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu.

Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na leczenie pięciomiesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa, cierpiącej na SMA. Na lek potrzeba 9,5 miliona złotych. Zachęcamy do zakupu przygotowanych przez uczniów i rodziców ozdób.

5. Trwa akcja charytatywna Paczuszka dla maluszka. To bożonarodzeniowa akcja, do której od ośmiu lat w świątecznej atmosferze zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.

W czasie akcji zbierane są artykuły higieniczne, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła.

Przygotowane dary należy zostawić pod symboliczną choinką, która znajduje się w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu przy ulicy św. Jadwigi 5.

Przy ołtarzu świętej Barbary znajduje się kosz w którym można zostawiać przygotowane dary. Akcja trwa do 20 grudnia.

6. Zachęcamy do nabywania świec Caritas po każdej Mszy Św. (jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom).

1 Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.