Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Również na Jasnej Górze odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Chciejmy łączyć się z uczestnikami tej pielgrzymki w modlitwie za małżeństwa i rodziny.

2. Od soboty przeżywać będziemy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców, Koła Żywego Różańca i wszystkich wiernych na modlitwę do Matki Bożej.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w poniedziałek – po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Kół Żywego Różańca

- we wtorek – wspomnienie Świętego Wincentego a’Paulo i nabożeństwo do Matki Bożej
z Guadalupe o godz. 17.30 .

- w środę – wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.

- w czwartek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na adorację wraz ze Wspólnotą Intronizacji Pana Jezusa od godz. 17.00. W tym dniu odpust
w kościele seminaryjnym i w parafii w Darominie.

- w piątek – wspomnienie Świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

- w sobotę – pierwsza sobota miesiąca i wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu prosimy o zapisy do czwartku włącznie na pielgrzymkę do Radomyśla. O 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, nabożeństwo fatimskie modlitwa różańcowa. Także do salki na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie młodzież – kandydatów do bierzmowania. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej zapraszamy na tort jubileuszowy z okazji 25. lat Kół Żywego Różańca.

4. Spotkania w grupach parafialnych:

- ministranci i lektorzy – w czwartek o godz. 16.00,

- kandydaci na ministrantów – w czwartek o godz. 16.30,

- schola dziewczęca – w niedzielę o godz. 10.00,

- Legion Maryi – w piątek po Mszy Świętej wieczorowej.

5. Dziękujemy za ofiary pieniężne na potrzeby kościoła. Bóg zapłać. Prosimy
o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci. Nie wyrzucamy śmieci za ogrodzenie cmentarza, ale do kontenera. Prosimy właścicieli posesji i firm o nie wrzucanie śmieci do kontenera cmentarnego.

6. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej. W „Niedzieli” ciekawy artykuł o odpuście na Świętym Krzyżu, o XXII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich w Bogorii. W „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły na temat pielgrzymki papieża Franciszka do Kazachstanu i 30- lecia naszej diecezjalnej Caritas.

7. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2023 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

8. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny lub jakiekolwiek rocznice składamy jako duszpasterze najserdeczniejsze życzenia.