Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła 23.01.2022 r.

- III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego ustanowiona Listem apostolskim ,,Aperuit illis” przez Papieża Franciszka w roku 2019. Dzisiaj i w poniedziełak nabożeństwo do św. Pawła Ap. 15 minut przed mszą świętą wieczorną.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego - Dzień patrona dziennikarzy

- Wtorek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, Patrona naszej Parafii i Odpust parafialny. Msze św. o godz. 6.30, 9.30, 17.00, suma odpustowa o godz. 17.00 przewodniczył będzie jej ks. Dyrektor Leszek Pachuta. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do udziału w naszych uroczystościach. Nabożeństwo do M. B. z Guadalupe o godz. 16.30.

- Środa – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

- Czwartek – O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- Piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i Doktora Kościoła.

IV Niedziela Zwykła - parafialny Dzień Życia Konsekrowanego (naszym siostrom zakonnym i braciom Dominikanom życzymy wielu błogosławieństw) oraz Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Przybędzie do naszej wspólnoty ks. Jerzy Gugała SAC i wygłosi nauki o misjach.

2. Dziękujemy, za 4 ofiary pieniężne, złożone na potrzeby Kościoła – Bóg zapłać. Prosimy o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci.

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2022 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.