Ogłoszenia duszpasterskie

W związku ze zmianami personalnymi w naszej parafii i mniejszą ilością księży, przepisami Prawa Kanonicznego, jak również mniejszą frekwencją uczęszczających parafian na mszach świętych niedzielnych. Ustanawiamy nowy porządek mszy świętych w niedzielę i uroczystości kościelne nakazane:

Msze święte - o godz. 6.30, 9.00 , 11.00 (Suma z udziałem dzieci), 15.00 i 18.00.

Porządek ten obowiązuje od dzisiejszej niedzieli

czyli od 6 marca 2022 r.

Msze święte zamówione na godzinę 8.00 i 12.15 prosimy uzgodnić na której godzinie włączyć je do koncelebry w danym dniu.

Z dniem 10 marca ks. Marcin został przeniesiony do parafii św. Wojciecha w Grębowie na jego miejsce został mianowany ks. Mariusz Krasula z Grębowa. Ks. Marcinowi dziękujemy za owocną pracę w ciągu prawie 5 lat i życzymy mu wielu Bożych błogosławieństw.

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

- II Niedziela Wielkiego Postu - 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Papieża.Wielkopostna Niedziela Misyjna – zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom Ad Gentes. 14.30 wypominki roczne a o 15.00 msza święta za zmarłych wspominanych w wypominkach.

W Wielkim Poście w naszym kościele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po mszy świętej o godz. 15.00. Codziennie po mszy św. wieczornej do 19 marca odmawiamy litanie do św. Józefa.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- Wtorek – Nabożeństwo do M. B. z Guadalupe o godz. 16.30.

- Czwartek – O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 msza święta

- Piątek – Droga krzyżowa w naszym kościele o godz. 16.30.

- SobotaUroczystość św. Józefa, w kościele św. Józefa i Jankowicach Odpust.

- III Niedziela Wielkiego Postu - Puszka na pomoc Ukrainie i zbiórka artykułów żywnościowych, środków czystości i środków opatrunkowych w naszym kościele będzie od piątku do niedzieli w godzinach od 15.00 do 17.00 (prosimy panie z Caritasu, Rycerzy Kolumba i wolontariuszy do przyjmowania darów w sali parafialnej.

Wizytacja ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza

Godz.:

9.15 – spotkanie z Radą Parafialną na plebani

10.30 – prezentacja grup parafialnych w kościele

11.00 – msza święta

12.00 – obiad

13.30 – odwiedziny w Domu Księży Emerytów

15.00 – spotkanie z siostrami Franciszkankami

16.30 – spotkanie z siostrami Służkami

A w piątek o godz. 10.00 – spotkanie u Ojców Dominikanów

2. Dziękujemy, za 3 ofiary pieniężne, złożone na potrzeby Kościoła – Bóg zapłać. Prosimy o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci.

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2022 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

4. W Wielkim Poście, w parafii św. Józefa rozpocznie działalność ABS czyli Akademia Biblijna w Sandomierzu. Będą to spotkania dla wszystkich chcących poznać Pismo święte lub poszerzyć swoją wiedzę o nim; spotkania, gdzie będzie można porozmawiać o księdze Pisma świętego i gdzie będzie można zadać jakiekolwiek pytanie, związane z Biblią, ale nie tylko. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Biblię, dowiedzieć się o niej więcej lub mają jakieś wątpliwości związane z treścią Pisma świętego.

Spotkania będą odbywały się w Domu bł. ks. A. Rewery, w drugie poniedziałki miesiąca, po Mszy świętej wieczornej, pierwsze będzie 14 marca. Inne informacje podane są na plakacie (w gablocie).

5. Dziękujemy Rycerzom Kolumba i młodzieży za pomoc przy sprzątaniu wiosennym wokół plebani, kościoła i parkingu. Zapraszamy na poniedziałek na godzinę 9.00 chętnych do sprzątania placu wokół