Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 rocznica dzieci pierwszokomunijnych. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30, na które szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Dzisiaj zbiórka na puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
2. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie Św. Rity z Cascii, zakonnicy i 41 rocznica święceń Księdza Proboszcza.
– we wtorek – nowenna do Matki Bożej z Guada lupe połączona z nabożeństwem majowym.
– w środę – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
– w czwartek – o godz. 16.00 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, o godz. 17.00 modlitwa wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, o godz. 18.00 Msza Święta i zakończenie modlitw o powołania Apelem Jasnogórskim.
– w piątek – Wspomnienie Św. Filipa Neri. Jest to także Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach tych żyjących i tych, które już odeszły do wieczności.
– VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego. Zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Małych Stópek prowadzonej przez wspólnotę Rycerzy Kolumba.
3. Przypominamy wiernym o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.
4. Dziękujemy, za ofiary od dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej oraz 3 ofiary od osób indywidualnych złożone na potrzeby Kościoła – Bóg zapłać. Prosimy
o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci.
5. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2022 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach
w życiu rodziny.
6. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, imieniny czy jakiekolwiek rocznice składamy jako duszpasterze najserdeczniejsze życzenia.