Ogłoszenia duszpasterskie
19.05

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego popularnie nazywana Zielonymi Świątkami obchodzona jest pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu upamiętnia wydarzenie napełnienia mocą Ducha Świętego Apostołów. Otrzymali oni Ducha Świętego po to, aby mogli mężnie wyznawać wiarę, bronić jej i według niej żyć. Konsekwencją tego wydarzenia dla Apostołów było udzielenie im władzy odpuszczania grzechów. Uroczystość dzisiejsza kończy okres wielkanocny. Od poniedziałku okres zwykły
w ciągu roku.

Dzisiaj na Mszy świetej o godz. 11.00 Rocznica I Komunii świetej

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • Poniedziałek –Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30, 9.30 i 18.00.

  • Wtorek – o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej z Guadelupe połączone z nabożeństwem majowym.

          O godz 18.45 w auli WSD w Sandomierzu kolejne spotkanie akademi biblijne Księgi kronik i ich przesłanie – prowadzi ks. Paweł Lasek – seminaryjny  wykładowca Pisma Św.

  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, polecajmy w naszych modlitwach naszych kapłanów. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe i Msza świeta.

         Zapraszamy dzieci po I-szej Komuni Świętej oraz po Rocznicy Komunii Św. chętne do dołączenia do ministrantów i do Oazy Dzieci Bożych na          spotkanie organizacyjne.

  • Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

  • W niedzielę – 26 maja – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzień matki.

3.W najbliższą sobotę 25 maja o godz. 18. 00 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego . Serdecznie zapraszamy.

4. Apostolat Margaretka zaprasza członków apostolatu jak również wszystkich chętnych na II Diecezjalne spotkanie , które odbędzie się 01 czerwca o godz. 10.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu. Szczegóły programu w gablocie kościoła.

5. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania budynków parafialnych i kościoła.

6. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i młodzieży bierzmowanej za ofiarę przeznaczoną na Kościół. Dziękujemy także za dary na rzecz kościoła m.in. nowe kropidło.

5. Przypominamy o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci.

6. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do ofiarowania Mszy Świętych za żywych jak i zmarłych. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.