Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia 17.09.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023r.

1. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do
I Komunii Świętej i ich rodzicami.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i dzieci i młodzieży zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą, a po Niej będzie uroczyste błogosławieństwo relikwiami Św. Stanisława Kostki. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania – obecność obowiązkowa.

  • Wtorek – o godz. 17.30 Nabożeństwo do Matki Bożej z Guadelupe.

  • Środa – Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Kim Tegon, kapłana Pawła Chong Hasang i Towarzyszy /męczenników wietnamskich/

  • Czwartek – Święto św. Mateusza Ap. Ewangelisty o godz. 17 Adoracja Najświętszego Sakramentu jest to również dzień Imienin Ks. Mateusza

  • Sobota – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

4. W przyszłą niedzielę 24 września o godz. 10.00 spotkanie scholii.

5. 14 października odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę w intencji kapłanów dla członków Margaretek – osób mądlących się codziennie za kapłanów. Wyjazd 14.10 spod kościoła Podwyższenia Krzyża Św. w Sandomierzu o 8.00 rano. Koszt 75 zł. Zapisy w par. Podwyższenia Krzyża.

6. 30 września w par. Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie Wieczór Uwielbienia. Msza Św o 18.00 a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą przez śpiew. Osoby, które chciałyby się zaangażować muzycznie czy wokalnie, zapraszamy na próbę w poniedziałek 25.09 na 18.30 do kościoła Podwyższenia Krzyża Św.

5. Dziękujemy za ofiary pieniężne na potrzeby Kościoła. Bóg zapłać. Prosimy
o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci. Nie wyrzucamy śmieci za ogrodzenie cmentarza, ale do kontenera. Prosimy właścicieli posesji i firm o nie wrzucanie śmieci do kontenera cmentarnego.

6. Zachęcamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej. W sprzedaży na ławce pod chórem: Niedziela i Gość Niedzielny.

7. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny lub jakiekolwiek rocznice składamy jako duszpasterze najserdeczniejsze życzenia