Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia 16.06.2024

XI Niedziela Zwykła 16.06.2024 r.

 

1. W piątek 21 czerwca zakończenie Roku szkolnego , Msza święta w kościele na zakończenie Roku o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w ciągu tygodnia na Nabożeństwie czerwcowym

2. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia o godz. 17.30.

 

3.W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 

- Poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego , zakonnika odpust w parafii Podwyższenia Krzyża w Sandomierzu.

 

- Wtorek Akademia biblijna w Sandomierzu jak w każdy III wtorek miesiąca zaprasza na spotkanie 18 czerwca op godz. 18,45 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu na wykład pt;” Naród wybrany – kto jest dziś Narodem wybranym „ . W naszym kościele Nabożeństwo do M. B. z Guadalupe połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30 o godz. 18.00 Msza święta

 

- Środa – Rocznica święceń kapłańskich /1985/ Bp. Krzysztofa Nitkiewicza i święcenia kapłańskie w katedrze o godz. 10.00

 

- Czwartek O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe a o godz. 18.00 Msza święta.

 

- PiątekWspomnienie Św. Alojzego Gonzagi , zakonnika.

 

- W przyszłą niedzielę 23 czerwca Ks. Mieczysław obchodzi 40 – lecie kapłaństwa serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00 aby towarzyszyć jubilatowi w dziękczynieniu za dar kapłaństwa. Również w przyszłą niedzielę obchodzimy obchodzimy Dzień Ojca polecajmy wszystkich Ojców żyjących jak i zmarłych w modlitwie Ojcu niebieskiemu.

 

4. W Kościele świętego Józefa w Sandomierzu 19 czerwca / środa/ Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00 po Mszy świętej spotkanie formacyjne.

 

5. Dziękujemy za ofiary pieniężne na potrzeby kościoła – Bóg zapłać. Prosimy o uregulowanie ofiar na cmentarz związanych z wywozem śmieci.

 

6.Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania Mszy św. za żywych jak i zmarłych, Mszy św. gregoriańskich. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.