BISKUP MARIAN BYŁ Z NAMI...

Biskup Marian Zimałek świętej pamięciPorządek Uroczystości pogrzebowych śp. Księdza Biskupa Mariana Kazimierza Zimałka

Sandomierz 19-20 listopada 2008 r.

ŚRODA – 19 LISTOPADA 2008 R.

Stacja I - kościół seminaryjny  pw. św. Michała w Sandomierzu
14.45 - wprowadzenie Ciała Zmarłego do kościoła seminaryjnego 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 - Nieszpory żałobne - przewodniczy Biskup Sandomierski
17.00 - Msza święta żałobna w kościele św. Michała - przewodniczy
Biskup Edward Materski
21.00 - Modlitwa Apelowa

CZWARTEK – 20 LISTOPADA 2008 R.

Stacja II - kościół seminaryjny pw. św. Michała w Sandomierzu
8.00 - czuwanie modlitewne
9.00 - Jutrznia żałobna.- przewodniczy Bp Edward Frankowski
9.30 - Procesja żałobna do Bazyliki Katedralnej - przewodniczy
Biskup Sandomierski

Stacja III - Bazylika Katedralna
10.30 - Msza święta pogrzebowa w Bazylice Katedralnej - przewodniczy Metropolita Lubelski JE Ks. Abp Józef Życiński
Po Mszy św. złożenie Ciała Zmarłego w Krypcie Biskupów Sandomierskich w Bazylice Katedralnej

KSIĄDZ BISKUP MARIAN BYŁ WŚRÓD NAS...

Wielokrotnie Biskup Marian Zimałek realizował swoje zawołanie biskupie "SPEM ALERE" - ożywiając nadzieję we wspólnocie parafialnej Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. W czasie ostatnich pięciu lat wiele razy przybywał do naszej parafii na różne uroczystości i spotkania. Udzielał sakramentu bierzmowania, obecny był na uroczystościach Jubileuszowych 25lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Krzysztofa Rusieckiego, celebrował mszę świętą z okazji 50lecia swoich święceń kapłańskich, poprowadził modlitwy odpustowe ku czci Świętej Barbary - współpatronki kościoła, w czasie ostatnich Świąt Bożego Narodzenia zapragnął sprawować Pasterkę w kościele Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Za wszelką życzliwość względem naszej wspólnoty parafialnej niech Bóg będzie dla Ksiedza Biskupa wieczną nagrodą. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE...

Ku pamięci