Biskup z Białorusi u Świetego Pawła

Dnia 14 lutego, na zaproszenie dziekana dekanatu sandomierskiego ks. Krzysztofa Rusieckiego do naszej parafii przybył biskup  pomocniczy archidiecezji mińsko-mohylewskiej i sekretarz generalny episkopatu Białorusi, Antoni Dziemianko. Ksiądz biskup podczas każdej Mszy świętej wygłosił homilie, w których przybliżył sytuację odradzającego się Kościoła na Białorusi.  Wspomniał swoją niełatwą drogę do kapłaństwa  oraz przywoływał „trudne i bolesne lata” gdy zamknięte zostały wszystkie kościoły i ani jeden ksiądz katolicki nie przebywał na wolności. Był to okres krwawych prześladowań i męczeństwa duchowieństwa oraz wiernych. Życie religijne trwało jednak w podziemiu i dziś zaczyna się rozwijać w niełatwych warunkach bytowania. Wierni po każdej Mszy świętej mogli złożyć ofiary wspierając w ten sposób Kościół na Białorusi. Hierarcha Kościoła białoruskiego wyraził wdzięczność i zapewnił o modlitewnej łączności z naszą wspólnotą parafialną ponieważ Kościół jest powszechny.