Czuwanie w czasie Nawiedzenia Matki Bożej

Czuwanie przy obrazie Matki Bożej rozpoczęły Koła Żywego Różańca z parafii wraz z rodzinami. O godz. 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski pod przewodnictwem o. Hieronima Leśniewskiego OSPPE. Wyemitowany został film o cudach dokonujących się za sprawą Maryi na Jasnej Górze. Na zakończenie modlitwy apelowej ks. bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa. Następnie rozpoczęło się modlitewne czuwanie młodzieży przygotowane pod kierunkiem ks. Sylwestra. O godz. 23.00 dziękowaliśmy za naszych przodków w nabożeństwie za zmarłych z naszych rodzin i zmarłych parafian. O północy celebrowana była Pasterka Maryjna w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Na tę mszę św. przybyli księża, którzy pochodzą z naszej parafii lub w niej posługiwali: ks. Jan Toś, ks. Grzegorz Marzec, ks. Jan Butryn, ks. Jan Biedroń, ks. Tadeusz Pasek, ks. Piotr Szpyt, ks. Tomasz Gawlak. Przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jan Biedroń – Rektor WSD. Do rana przy Świętym Wizerunku Nawiedzenia podejmowali modlitewne skupienie mieszkańcy poszczególnych ulic z naszej parafii. O godz. 6.00 w świątyni rozbrzmiewały Godzinki Maryjne. Do południa sprawowana była msza św. dla ludzi chorych, starszych i cierpiących z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Następnie spotkanie z Matką Bożą miały dzieci szkolne wraz z nauczycielami i wychowawcami oraz przedszkolaki.