Intencje Mszy Świętej

 

 

            Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021 r.

Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła – rozpoczynamy ogólnopolski dzień Św. Krzysztofa, podejmującego inicjatywy bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji Św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj jeden grosz za 1 km bez wypadku, na środki transportu dla misjonarzy, ofiary będą składane do puszek po każdej Mszy Św. oraz po Mszy Św. o godzinie 9.30 i o 15.00 poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

- w modlitwie, polecamy solenizantów, Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza
i naszego Ks. Proboszcza Kanonika Krzysztofa Rusieckiego. W intencji Ks. Proboszcza będzie odprawiana Msza Św. o godzinie 8.00 i 12.15, zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Życzymy Czcigodnym solenizantom, Bożego błogosławieństwa, opieki M.B.  i wstawiennictwa patrona Św. Krzysztofa.

- przez cały miesiąc lipiec, po Mszy Świętej wieczornej, odmawiamy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusowej.Biskupi podjęli decyzję, o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane. Dyspensa została zniesiona z dniem 20 czerwca 2021r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- Poniedziałek - Wspomnienie Świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny.

- Wtorek – Nabożeństwo do M. B. z Guadalupe połączone z nabożeństwem lipcowym o godz. 17.30 o godz. 18.00 Msza Św.

- Czwartek – Wspomnienie Św. Marty. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 msza Św.

- Sobota – Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.

- W przyszłą XVIII Niedzielę Zwykłą – rozpoczynamy miesiąc sierpień, modlimy się o trzeźwość narodu, I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych o godzinie 8.00, od południa do północy możliwości uzyskania ,,Odpustu Porcjunkuli”. Narodowy dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

2. Pamiętajmy w modlitwach, w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

3. Dziękujemy za 4 ofiary pieniężne na potrzeby Kościoła – Bóg zapłać. Prosimy
o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci (przypominamy właścicielom grobów o obowiązkowym uregulowaniu tego zobowiązania gdyż z wieloma wzrostami ceny za ich wywóz wzrasta zadłużenie parafii).

4. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2020 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

5. Trwają wakacje, dzieciom, młodzieży i nauczycielom, życzymy błogosławionego wypoczynku. Pamiętajmy także, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy Św.
a podziwiając Boga w otaczającej nas rzeczywistości, nie unikajmy spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Pamiętajmy też w tym czasie o stosownym ubiorze, gdy wchodzimy do miejsc sakralnych.

6.W dniu 21 lipca z naszej parafii odbyła się pielgrzymka do Łagiewnik. Bóg zapłać osobom biorącym udział . Msza Św. w intencji pielgrzymów 13 października 2021r. o godz. 18.00.

Diecezjalna Sandomierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która w tym roku pójdzie po raz 38., będzie trwała od 4 do 12 sierpnia. Hasłem pielgrzymki są słowa z Ewangelii według św. Jana: „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem” .W czasie kryzysu wiary, spowodowanym epidemią, pragniemy umocnić i odnowić więź z Bogiem. Jako duchowi przewodnicy zdajemy sobie sprawę, że prawdziwa relacja z Bogiem będzie wtedy, gdy oparta będzie na Jezusie Chrystusie, dlatego chcemy pielgrzymować do Maryi, która zawsze wskazuje nam na Swojego Syna i do Niego prowadzi – powiedział ks. Krystian Kusztyb, koordynator pielgrzymki.

Tegoroczna pielgrzymka przybierze dwie formy: sztafetową oraz z noclegami we własnych namiotach. W kolejne dni w pielgrzymkowej sztafecie będą uczestniczyły następujące grupy:

4 sierpnia – grupa ostrowiecka

5 sierpnia – grupa sandomierska - Grupa I Sztafeta trasa Łoniów – Wiśniowa.

6 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Urszuli

7 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Jadwigi

8 sierpnia – grupa janowska

9 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Michała

10 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Floriana

11 sierpnia – grupa stalowowolska – św. Barbary

12 sierpnia – grupa stalowowolska – bł. Wincentego

– Po pokonaniu etapu pielgrzymkowej trasy pątnicy wrócą na nocleg do własnych domów. Następnego dnia na podobnych zasadach pielgrzymować będzie kolejna grupa. Zapisy na Sztafetową Pielgrzymkę będą prowadzone przez przewodników poszczególnych grup. Koszt uczestnictwa w pielgrzymowaniu sztafetowym to 25 zł; druga osoba z tego samego domu/rodziny – 15 zł; trzecia i kolejna – 10 zł – wyjaśnia ks. Kusztyb.

Równolegle ze sztafetą wyruszy jedna grupa z noclegami we własnych namiotach, które będą rozbijane u gospodarzy na podwórkach – bez wchodzenia do domów. Koszt uczestnictwa w takiej formie pielgrzymki to 110 zł; druga osoba z tego domu/rodziny- 60 zł; trzecia i następne – 30 zł.

Zapisy na grupę namiotową można dokonywać listownie poprzez przesłanie zgłoszenia i potwierdzenia wpłaty do 20 lipca br. na adres: Ks. Krystian Kusztyb, os. Stawki 36, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Numer konta: 95 1240 2786 1111 0000 3683 0851 z dopiskiem „Pielgrzymka”.

Chęć pielgrzymowania w grupie namiotowej można zgłaszać także u przewodnika – ks. Rafała Cudziło lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, które odbędzie się 24 lipca o godz. 15.00 w Olbierzowicach oraz 2 sierpnia w poniedziałek od 10.00 do 13.00 przy Parafii Nawrócenia Św. Pawła Ap. w Sandomierzu.

Organizatorzy pielgrzymki przypominają, że dzieci do lat 16 muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna, natomiast młodzież w wieku 16-18 lat – zezwolenie rodziców. Każdy kandydat na pielgrzymkę ma obowiązek wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz ankietę dotyczącą zdrowia i złożyć je u przewodnika grupy.

– Podczas trwania pielgrzymki zachęcamy do „Duchowego Pielgrzymowania” z pielgrzymami pokonującymi dany odcinek trasy na Jasną Górę. Zachęcamy do włączenia się w tę formę duchowej łączności z pątnikami – dodał ks. Krystian Kusztyb.

Według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, uczestnicy pielgrzymki są zobowiązani do zakrycia usta i nosa, lub zachowania dystansu społecznego. Ponadto każdy uczestnik powinien posiadać własny płyn do dezynfekcji rąk.

 

 

                 Niedziela, 25.07.2021r.

 6.30 † Maciej Kisiński (od rodziny Lewakowskich ).

 8.00 Imieninowa w intencji Ks. Proboszcza Kan. Krzysztofa Rusieckiego z prośbą o Boże błog. i opiekę M.B. oraz wstawiennictwa Św. Patrona. (od KŻR oraz od Wspólnoty Intronizacyjnej NSPJ).

9.30 † Kazimierz Wabia w rocznicę śmierci.

11.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. dla Marii i Karola w rocznicę ślubu.

12.15 O Boże błog. i opiekę M.B. dla Ks.Proboszcza Kan. Krzysztofa Rusieckiego (od Mamy).

12.15 O Boże błog. i opiekę M.B. dla Ks.Proboszcza Kan. Krzysztofa Rusieckiego.

12.15 Imieninowa z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. dla Anny.

15.00† Stanisław Stępień (od rodziny Bujaków).

18.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. dla narzeczonych Ewy i Pawła.

 

                 Poniedziałek, 26.07.2021r.

 6.30† Dziękczynna za uzdrowienie rodziny z choroby koronawirusa z prośbą o Boże błog. opiekę M.B. o zdrowie.

18.00† Stanisław Joniec (od rodziny Witczaków).

18.00 Dziękczynna z prośbą o Boże błog. i opiekę M.B. dla Ani Wieczorek – imieninowa.

18.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. dla Anny Jarosławskiej (od Babci).

 

        Wtorek, 27.07.2021r.

 6.30 † Jan Kubicki (od koleżanek żony z KŻR ).

18.00† Urszula Kwiatkowska (od Centrum Pogrzebowego A. Stąpór) .

18.00† Anna Pawlak w miesiąc po pogrzebie (od córki z rodziną).

 

      Środa, 28.07.2021 r.

 6.30 † Marianna, Józef Stasiak, Danuta Podlesińska.

18.00† Józef Dębowski (od Zającowej z dziećmi).

18.00† Marta, Józef, Leszek Ziemniak, Genowefa, Stanisław Seweryńscy , Anna Chmielewska.

 

         Czwartek, 29.07.2021 r.

6.30 † Barbara Malinowska (od rodzeństwa z rodzinami).

18.00† Jerzy Dudek (od żony i dzieci).

18.00† Czesława Mazur (od chrześnicy Marty z rodziną).

 

    Piątek, 30.07.2021 r.

 6.30 † Jerzy Dudek (od Elżbiety i Stanisława Kubiec z rodziną).

18.00† Ewa Bujnowicz (od Emilii Bujnowicz).

18.00† Henryk, Grzegorz Banaś (od Krystyny z rodziną).

 

   Sobota, 31.07.2021 r.

 6.30 † Emilia Wierzbicka (10R) śm. Zofia, Stanisław Śnieżyńscy.

18.00† Anna, Józef Oziębło.

18.00† Czesława Młodawska (od sąsiadów z oś. Wielowieś).

 

     Niedziela, 01.08.2021r.

 6.30 † Stanisław Marcjan (1Greg.)

 8.00 W intencji KŻR M.B. Częstochowskiej z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. dla członkiń a dla zmarłych o życie wieczne.

 9.30 † Adam i Marianna Kaczyńscy.

11.00† Małgorzata Cupisz (od rodziny Porębów).

12.15 Za parafian (Dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Elżbiety Mróz z prośbą o boże błog. i opiekę M.B.)

15.00† Stanisław Joniec (od Tadeusza i Beaty z rodziną).

18.00 W intencji rocznicy urodzin Jamesa, Tadeusza oraz dzieci z rodziny Micułów.

              

                   

1 Intencje Mszy Świętej i ogłoszenia