Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- IV Niedziela Wielkanocna – początek Tygodnia Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe które w naszym kościele będą każdego dnia o godz. 17.30.

Poniedziałek – Spotkanie Misjonarzy bł. ks. Jerzego Popiełuszki po mszy świętej o godz. 18.00.

- Wtorek – nabożeństwo do M. B. z Guadalupe o godz. 17.30 o godz. 18.00 msza św.

- Czwartek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 msza święta.

- Sobota – święto Ludzi Pracy i wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. I-wsza sobota miesiąca, o godz. 17.00 różaniec, nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym. Godz. 18.00 Msza święta.

- V Niedziela Wielkanocna – Niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Święto Flagi – prosimy o wywieszenie flagi na 2 i 3 maja.

2. Dziękujemy za 5 ofiar pieniężnych na potrzeby kościoła – Bóg zapłać. Prosimy o uregulowanie ofiar na cmentarz, związanych z wywozem śmieci (przypominamy właścicielom grobów o obowiązkowym uregulowaniu tego zobowiązania gdyż z wieloma wzrostami ceny za ich wywóz wzrasta zadłużenie parafii).

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej. A także do zamawiania mszy św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2021 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

4. I-wsza Komunia Święta zaplanowana jest w naszej parafii na dwa terminy – 9.05.2021 r. godz. 10.30 i 20.06.2021 r. 10.30. Przygotowuje się do niej 28 dzieci.

5. Termin bierzmowania jest do uzgodnienia z Kurią Diecezjalną, zapraszamy te osoby które jeszcze nie przyjęły sakramentu bierzmowania i nie uczestniczyły w tym przygotowaniu w minionych latach – zgłoszenia kancelaria parafialna. W przygotowaniu do bierzmowania uczestniczy ok. 50 osób.

W związku z zapytaniami dotyczącymi Pierwszej Komunii Świętej, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że Księża Proboszczowie oraz ich Współpracownicy, którzy przygotowują wspomnianą uroczystość, zobowiązani są postępować zgodnie z przepisami sanitarnymi wydanymi przez władze świeckie oraz z wolą rodziców dzieci bądź ich prawnych opiekunów. Wskazane jest także uwzględnienie opinii Sanepidu.

Dlatego, mając na uwadze, to co zostało powiedziane wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba nie można nikomu odmówić indywidualnego przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej lub w małych grupach.