Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła 23.02.2020 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

VII Niedziela Zwykła Zwykła. Cały ten tydzień przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.

- Wtorek– O 16.30 nabożeństwo do M. B. z Guadalupe a o 17.00 Msza Święta.

W tym tygodniu rozpoczyna się nowy okres liturgiczny – WIELKI POST. Czas który rozpoczniemy od Środy Popielcowej ma nas przygotować do przemiany i nawrócenia (podejmowania postanowień wielkopostnych jak jałmużna, post, modlitwa) aby radośnie celebrować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

- Środa Popielcowa – na znak pokuty przyjmujemy popiół na głowy. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.30, 17.00. Zachowujemy post ścisły (jakościowy od mięsa i ilościowy 3 posiłki w tym 1 do syta), a w każdy piątek zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona jest na Caritas.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

- Czwartek – O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z racji 39 rocznicy urodzin Ks. Marcina o KŻR z prośbą o Boże błogosłowieństwo i opiekę Matki Kapłanów Maryi.

- Piątek – Drogi krzyżowe w naszym kościele: dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.30.

Spowiedź wielkopostna w parafii Podwyższenia Krzyża Świetego.

- Sobota – III Wielka Gala Wisły msza święta o godz. 16.00.

- Niedziela – I Niedziela Wielkiego Postu. Pierwsza Niedziela miesiąca – w diecezji Niedziela Synodalna. Niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W Wielkim Poście w naszym kościele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po mszy świętej o godz. 15.00. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

2. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania mszy św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2020 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

3. Dziękujemy wszystkim którzy do tej pory wsparli prace remontowe w Kościele
i prosimy o odpowiedzialne wsparcie naszych zobowiązań parafialnych wobec wykonawców. Złożono na Kościół w tym tygodniu 3 ofiary. Bóg zapłać.

4. Spotkanie po Mszy Św. o godzinie 11.00 dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców
w przyszłą niedzielę.

5. Katechezy dla dorosłych i młodzieży, które wprowadzają na Drogę do wiary dojrzałej. Spotkania odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00 w salce na plebani parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu. Zapraszają Katechiści.

6. DEKANAT SANDOMIERSKI - Stacyjne Drogi Krzyżowe Rok - 2020

28 II – Piątek po Środzie Popielcowej – WSD - kościół św. Michała Arch. – godz. 21.00

6 III – Piątek po 1 N. WP – Katedra – godz. 17.00

13 III – Piątek po II N.WP – Chrystusa Króla – godz. 17.00

20 III – Piątek po III N.WP – Nawrócenia św. Pawła – godz. 17.00

27 III – Piątek po IV N.WP – M.B. Królowej Polski – godz. 17.00

3 IV – Piątek po V N.WP – Św. Józefa – godz. 17.00

Sandomierska Droga Krzyżowa: w sobotę 4 kwietnia 2020 r. - po Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 - z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła Św. Michała Ap.

Trasa: kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ożarowska, Maciejowskiego, Cieśli, Armii Krajowej, Słowackiego, Ogrodowa, Mickiewicza, Żeromskiego - do kościoła Św. Michała Ap.

7. W naszym dekanacie Kurs Przedmałżeński będzie się odbywał od I-wszej niedzieli Wielkiego Postu w par. Katedralnej w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 w salce parafialnej.

8. Caritas Diecezji Sandomierskiej prosi o przekazanie 1% podatku na Caritas (więcej informacji na plakacie i ulotkach leżących na stoliku).

9. Z racji beatyfikacji sługi bożego Kard Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca 2020 r. Prosimy osoby które by chciały w niej uczestniczyć o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w celu zarezerwowania kart wstępu (na mszę świętą i parking).