Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła20.01.2019 r.

Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską w naszej parafii, dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości i serdeczności, za wspólne spotkania, modlitwę, podzielenie się świadectwem wiary. Dziękujemy za złożone ofiary i gościnność. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego na 2019 r.

Na naszej stronie internetowej http://www.swpawel.medox.pl/ jest zamieszczona relacja z Telewizji TVP Polonia, ze mszy świętej w naszym kościele parafialnym z Czwartej Niedzieli Adwentu

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- Niedziela – II Niedziela Zwykła. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 15.00 będzie opłatek Misjonarzy bł. Ks Jerzego Popiełuszki. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Pawła Ap. Po mszy świętej o 17.00 w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek modlitwa ku czci św. Pawła Ap. patrona naszej parafii.

Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

- Poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Obchodzimy dzień Babci. Swoje imieniny obchodzi p. Agnieszka Strojewska katechetka z naszej ,,Budowlanki’’ życzymy jej wielu łask Bożych i satysfakcji z pracy katechety.

- Wtorek – dzień Dziadka pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 16.30 nabożeństwo do M. B. z Guadalupe a o 17.00 msza święta.

- Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego patrona dziennikarzy o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- Piątek – Święto Nawrócenia św. Pawła apostoła. Patrona naszej Parafii i Odpust parafialny. Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i suma odpustowa o godz. 17.00 z udziałem księży z dekanatu. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. Oficjał Sądu Biskupiego Michał Grochowina. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do udziału w naszych uroczystościach. W związku z Odpustem na terenie naszej parafii jest dyspensa od pokarmów mięsnych i w tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

- Sobota - wspomnienie św. Bp Tymoteusza i Tytusa. W Kościele Katolickim w Polsce Dzień Islamu

- Niedziela – W przyszłą Niedzielę parafialny Dzień Życia Konsekrowanego oraz Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

2. Dziękujemy wszystkim którzy do tej pory wsparli prace remontowe w kościele i prosimy o odpowiedzialne wsparcie naszych zobowiązań parafialnych wobec wykonawców.

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania mszy św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2019 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

4. Życzenia dla wszystkich którzy obchodzą swoje urodziny, imieniny czy inne uroczystości. I dla tych którzy wypoczywają na feriach. Dzisiaj z naszej parafii wyjeżdżają na zimowisko dzieci i młodzież, dziękujemy za wszelką okazaną życzliwość i pomoc materialną która pomoże ubogacić ich wyjazd.