Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie
21.07.2019 r.

Dziś XVI Niedziela Zwykła - rozpoczynamy ogólnopolski tydzień Św. Krzysztofa, podejmującego inicjatywy bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji Św. Krzysztof: ofiaruj jeden grosz za 1 km bez wypadku, na środki transportu dla misjonarzy, dziękując Bogu za bezpieczne podróże, ofiary na ten cel będziemy zbierać do puszek na każdej Mszy Św. W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godzinie 12.15 błogosławieństwo wszelkich pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy również w modlitwach w intencji Ks Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza oraz Ks. Proboszcza Kanonika Krzysztofa Rusieckiego, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny. Z tej okazji wszystkich parafian i przybyłych gości serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Proboszcza w czwartek na godzinę 18.00. Przez cały miesiąc po Mszy Świętej wieczornej, odmawiamy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, oraz pamiętajmy w modlitwach w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

 1). W liturgii Kościoła:

- Poniedziałek-  Święto Św. Marii Magdaleny .

- Wtorek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy. O godz. 17.30 Nabożeństwo do M.B. z Guadalupe, o 18.00 Msza Św.

Środa - Wspomnienie św. Kingi, dziewicy .

- Czwartek - Święto św. Jakuba, Apostoła, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Piątek - Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.W tym dniu modlimy się w intencji wszystkich dziadków.

 

2). W dniach od 4 do 12 sierpnia 2019 r. odbędzie  się   XXXVI   Piesza Pielgrzymka  z Sandomierza na Jasną Górę pod hasłem „Oblubienico Ducha Św. - módl się za nami”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji i śpiewu. Na pątniczy szlak zapraszamy ludzi dobrej woli, starszych i młodych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej z wpłatami. Koszt pielgrzymki : 100 zł od osoby, druga osoba z tego samego domu- rodzinnego 70 zł, trzecia i następne 50 zł, posługujący w służbach (porządkowi, muzyczni, medyczni i inne po 50 zł). Wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce, zachęcamy do udziału w duchowym pielgrzymowaniu i łączeniu się każdego dnia z pielgrzymami przez modlitwę.

 

3). Rozpoczęliśmy prace związane z konserwacją techniczną balustrady i chóru muzycznego wraz z szafą organową. Od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 130 tyś zł, na ten cel parafia również przeznaczy finansowy wkład w kwocie 130 tyś zł. Prosimy wszystkich parafian i przyjaciół naszego Kościoła o wsparcie celem realizacji tego zadania do końca października. Do renowacji zostanie przekazana druga część obrazów Stacji Drogi Krzyżowej. Na prace przy Kościele, złożono 6 ofiar pieniężnych. Bóg zapłać.

 

4). Przypominamy o uregulowaniu opłat, za wywóz śmieci z cmentarza, (to ogłoszenie skierowane jest do wszystkich właścicieli grobów nie tylko z naszej parafii ale też i z par. Podwyższenia Krzyża, Katedry, św. Józefa, Dwikozy i pozostałych).

 

5). Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej, a także  do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i za zmarłych, Mszy Św. gregoriańskich na 2019r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

 

6). Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy spokojnych i udanych wakacji.