Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018 r.

1. W liturgii Kościoła:

- Niedziela – rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej pod hasłem ,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Po mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Misjonarzy bł. ks Jerzego Popiełuszki. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

- Poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

- Wtorek – św. Jerzego męczennika, nabożeństwo do M. B. z Guadalupe o godz. 17.30.

- Środa – święto św. Marka Ewangelisty

- Czwartek – o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wotywna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z parafii.
Spotkanie całej służby liturgicznej (ministranci i schola) na mszy św. o godz. 18.00.

- Piątek – Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka

- Niedziela – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W tym dniu o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Rycerzy Kolumba. W przyszłą niedzielę nauki będzie głosił misjonarz o. Andrzej Zając Redemptorysta – przygotowujący nas do Misji Jubileuszowych.

2. W tym tygodniu na renowacje zakrystii wpłynęło 2 ofiary pieniężne.

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania mszy św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2018 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

4. Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu organizuje Pielgrzymkę do Chorwacji i Medugorje w dniach 17 – 24.09.2018 r. Koszt pielgrzymki 1270 zł + 100 euro.

Zapisy w kancelarii parafialnej ul. Staromiejska 11 ( Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablocie parafialnej przed kościołem).

5. W środę i czwartek po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkania dla dzieci
i rodziców I-wszo komunijnych. Obecność obowiązkowa.

6. W środę i czwartek spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania
z kl. 6 Szkoły Podstawowej o godz. 17.00 a po nich msza św.
Obecność Obowiązkowa

7. Klerycy sandomierskiego seminarium zapraszają na wieczorne czuwanie modlitewne w intencji pozytywnego przebiegu tegorocznych matur i dobrego wyboru drogi życiowej. Serdecznie zapraszamy maturzystów, rodziców, dziadków, przyjaciół i znajomych maturzystów!

Czuwanie odbędzie się w kościele seminaryjnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 19.00.

8. Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej w Roku Jubileuszu Zawichost – Sandomierz 2018 „W mocy Ducha Świętego”.

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza Młodych Diecezjan na spotkanie, które odbędzie w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2018 r. w Zawichoście i Sandomierzu. Zapisy do środy - więcej informacji organizacyjnych u ks. Marcina. Plakat z programem jest w gablocie.

9. W Katedrze 5 maja w sobotę o godz. 10.00 msza św. z okazji Jubileuszu Diecezji z udziałem Ludzi Pracy, Rzemieślników i Przedsiębiorców pod przewodnictwem abp Józefa Kupnego.

10. Zapraszamy do słuchania mszy św. dla chorych z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie 29.04.2018 r. (Niedziela) o godz. 9.00

11. Mamy uszkodzony mechanizm uruchomienia dzwonów. W najbliższym czasie zostanie on poddany remontowi. Prosimy o wyrozumiałość – szczególnie na czas pogrzebów. W I-wszą niedziele maja prosimy o dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów remontu.