Ogłoszenia duszpasterskie

         Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

 

Dziś III Niedziela Zwykła, ogłoszona przez Papieża Franciszka, Niedzielą słowa Bożego jako zachęta w celu przybliżenia słowa Bożego, przez lekturę Pisma Św. Przeżywamy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego (składamy życzenia dla wszystkich sióstr pracujących i mieszkających w naszej parafii) oraz Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- Wtorek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
O 16.30 nabożeństwo do M. B. z Guadalupe a o 17.00 msza święta.

- Czwartek – o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. 17.00 msza św.

- Piątek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

- Sobota - Pierwsza sobota miesiąca, o godz. 16.15 różaniec i nabożeństwo fatimskie,
o 17.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi.

- Niedziela – W przyszłą Niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego (nazywane Świętem MB Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Jezusa jako dzieciątko), Dzień Życia Konsekrowanego, Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu.Taca przeznaczona jest dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.

 

2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim rodzinom
z naszej Parafii, za obecność i przyjęcie Kapłanów w czasie wizyty kolędowej oraz za złożone ofiary, podzielone zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza. Kto by chciał, żeby kapłan odwiedził dom i udzielił błogosławieństwa, a nie mógł przyjąć Go w wyznaczonym terminie kolędowym, prosimy zgłosić w zakrystii.

 

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania mszy św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2020 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach
w życiu rodziny.

 

4. Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu, organizuje Pielgrzymkę
do Chorwacji i Medugorje w dniach 22 – 29. 03.2020 r. Koszt pielgrzymki 1290 zł + 100 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej ul. Staromiejska 11 ( Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablocie parafialnej przed Kościołem).

 

5. W Sobotę z naszej Parafii dzieci i młodzież w liczbie 30 osób wyjechali na Zimowisko do Radomyśla od 25 do 30 stycznia. Polecamy ich w modlitwie.