Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- V Niedziela Wielkanocna - O godz. 12.15 będzie msza św. z udziałem dzieci Rocznicowych. Zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele są każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy dzieci, młodzież.

- Wtorek – Nabożeństwo do M. B. z Guadalupe połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 o godz. 18.00 msza św.

- Środa – św. Rity, 37 rocznica świeceń ks. Proboszcza Krzysztofa Rusieckiego

- Czwartek – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 17.30 nabożenstwo majowe a o godz. 18.00 msza święta.

- Piątek – wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

- Sobota – w Zielonej Górze o godz. 10.00 dk Rafał Lisicki pochodzący z naszej parafii otrzyma święcenia kapłańskie. Polecajmy naszego Neoprezbitera wstawiennictwu Matki Najświętszej Królowej Kapłanów i św. Pawłowi naszemu patronowi.

- VI Niedziela Wielkanocna – Dzień Matki. Od niedzieli do środy przypadają Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

2. Dziękujemy wszystkim którzy do tej pory wsparli prace remontowe w kościele i rodzicom dzieci Rocznicowych za posprzątanie koscioła i otoczenia. Rozpoczynamy prace związane z konserwacją techniczną balustrady i chóru muzycznego wraz z szafą organową. Od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 130 tyś zł, na ten cel parafia również przeznaczy finansowy wkład w kwocie 130 tyś zł. Prosimy wszystkich parafian i przyjaciół naszego kościoła o wsparcie celem realizacji tego zadania do końca października. Do renowacji zostanie przekazana druga część obrazów Stacji Drogi Krzyżowej. Prosimy o uregulowanie ofiar na cmentarz związanych z wywozem śmieci i informujemy że od 1 maja wzrosły koszty wywozu śmieci a kolejna podwyżka jest zapowiedziana na 1 stycznia 2020 r (to ogłoszenie skierowane jest do wszystkich właścicieli grobów nie tylko z naszej parafii ale też i z par. Podwyższenia Krzyża, Katedry, św. Józefa, Dwikozy i pozostałych). W tym tygodniu wpłynęły 3 ofiary pieniężne – Bóg zapłać.

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania mszy św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2019 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

4. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca bieżącego roku na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. O godzinie 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu przy akompaniamencie orkiestr dętych wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, który ulicami starego miasta dotrze na Błonia Sandomierskie pod krzyż papieski, gdzie o godzinie 9.45 wraz ze zgromadzoną młodzieżą przeżywającą diecezjalne dni młodych rozpocznie się finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. O godzinie 11.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy z wieloma atrakcjami m.in. pokaz sprzętu wojskowego, występ Rycerstwa sandomierskiego, Koncert Orkiestry Wojskowej itp.

Prosimy o zgłoszenie wszystkich par małżeńskich które w 1999 roku zawarły związek małżeński. Podczas głównej uroczystości będą wręczane dla nich pamiątkowe dyplomy jubileuszowe.

5. Sandomierski Chór Katedralny świętuje w tym roku Jubileusz 125 istnienia. Z tej okazji zaprasza na Jubileuszowy Koncert, podczas którego wystąpią połączone 3 chóry – Chór Katedralny, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu i nasz młodziutki Dziecięcy Chór Katedralny z Sandomierza. Dlatego szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, wszystkich sympatyków chóru oraz byłych chórzystów.

Koncert odbędzie się w niedziele, 26 maja o godz. 16.00 w Domu Katolickim.

6. Zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych w Wambierzycach, Licheniu oraz Św. Józefa w Kaliszu. W programie Góra Św. Anny, Henryków, Krzeszów, Legnica i Lubiąż. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 21 – 23 czerwca. Koszt 340 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marka Kulińskiego par. Św. Józefa.