Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła 15 września 2019 r.

1. XXIV Niedziela Zwykła - obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy i IX Tydzień Wychowania. Na Mszy Świętej o godz.11.00 będzie poświęcenie tornistrów dla dzieci. Po Mszy Świętej, odbędzie się w salce parafialnej spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I-wszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

Rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, dorosłych w te dni do wspólnej modlitwy na mszy św. o godz. 18.00.

- Poniedziałek - wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. O godz. 18.00 msza św. a po niej ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II

- Wtorek – Światowy Dzień Sybiraka – pamiętamy o wszystkich umęczonych i zamordowanych na zsyłkach i w łagrach sowieckich. Nabożeństwo do M.B z Guadalupe o 17.30 i Msza Św. o godz 18.00. Msza św. dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 o godz. 18.00. Po mszy świętej spotkanie dla kandydatów.

- Środa - Święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika Patrona Dzieci i Młodzieży. Msza Św. z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców i dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klasy 8 o godz 18.00. Po mszy świętej spotkanie dla klas 8.

- Czwartek – o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.00 Msza Święta.

- Piątek – wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy

- Sobota- Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty

- XXV Niedziela Zwykła - Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Zapraszamy parafian do włączenia się w działalność Ruchów i Grup Duszpasterskich. Ks. Tomasz obchodzi swoje imieniny – polecamy Go w naszych modlitwach.W naszej parafii gościć będziemy o. Emila od Księży Pallotynów, znanego misjonarza, który skieruje do nas Słowo Boże z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

4. W sobotę 21 września br. organizowana jest I Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium św. Józefa w Nisku. Z naszego dekanatu planujemy wyjazd autokarem. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w tę pielgrzymkę. Zapisać się można w kancelarii parafialnej lub po Mszy św. w zakrystii do czwartku włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.45 z parkingu przy parafii św. Józefa.

5. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie odbędzie się 5 października.

6. Na prace przy Kościele, złożono 8 ofiar pieniężnych. Bóg zapłać. Do każdej rodziny zostanie dostarczona ulotka na renowacje chóru organowego. Przypominamy o uregulowaniu opłat, za wywóz śmieci z cmentarza.

7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej, a także do zamawiania Mszy Św. za żywych jak i za zmarłych, Mszy Św. gregoriańskich na 2019r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

8. Dokumenty w kancelarii takie jak: metryki, zaświadczenia, wszystkie dokumenty związane z chrztem, bierzmowaniem, ślubami, zapowiedziami przynosimy i odbieramy osobiście.