Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- III Niedziela Wielkiego Postu. Dzień skupienia dla małżonków i rodziców dzieci komunijnych z dekanatu sandomierskiego w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sandomierzu - 24.03.2019r (III niedziela Wielkiego Postu). Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia okresu Wielkiego Postu i podejmowania postanowień wielkopostnych, szczególnie do uczestnictwa w nabożeństwach Gorzkich żalów, Drogi Krzyżowej i dziełach miłosierdzia (modlitwa, post i jałmużna). W Wielkim Poście w naszym kościele w niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po mszy świętej o godz. 15.00.

- Poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia) msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.30 i 17.00

- Wtorek – 16.30 nabożeństwo do M. B. z Guadalupe a o 17.00 msza święta.

W parafii św. Józefa spowiedź wielkopostna od godz. 10.00 -12.00 i od 16.00 -18.00.

- Czwartek – o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 msza święta.

- Piątek – w naszej parafii Stacyjna Droga Krzyżowa miasta Sandomierza o godz. 17.00. Jest to u nas jedyna Droga Krzyżowa a po niej msza św. (Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tym nabożeństwie)

- IV Niedziela Wielkiego Postu. zwana Laetare (Niedziela Radości) – w tym dniu nauki Wielkopostne głosi o. Ryszard Stefaniuk OFM Con , który również poprowadzi rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

2. Dziękujemy wszystkim którzy do tej pory wsparli prace remontowe w kościele
i prosimy o odpowiedzialne wsparcie naszych zobowiązań parafialnych wobec wykonawców.

3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowych numerów prasy katolickiej.
A także do zamawiania mszy św. za żywych jak i zmarłych, mszy św. gregoriańskich na 2019 r. Pamiętajmy szczególnie o jubileuszach, dniach urodzin i ważnych wydarzeniach w życiu rodziny.

4. Modlitwa oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty - 24 h dla Pana będzie w naszej diecezji w kościele pw. św. Ducha w Sandomierzu. od godz. 17.00 w piątek 29 marca do 17.00 w sobotę 30 marca. Zapraszamy

5. Baranki Wielkanocne po 5 zł. do nabycia po każdej mszy św. a przy św. Barbarze jest kosz do którego można składać różne produkty żywnościowe i odzież dla potrzebujących. Na kwiaty do Bożego grobu ofiary złożyło: Koło Żywego Różańca – MB Królowej Rodzin – 125 zł – Bóg zapłać.

6. Caritas Diecezji Sandomierskiej prosi o przekazanie 1% podatku na Caritas (więcej informacji na plakacie i ulotkach leżących na stoliku).

7. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zaprasza niepracującą młodzież w wieku od 18 do 24 łat do udziału w projekcie, w ramach którego można odbyć kurs zawodowy z uprawnieniami, 3-miesięczny staż ze stypendium stażowym oraz zajęcia z kreowania wizerunku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Dokładne informacje: Tarnobrzeg, ul. Moniuszki 20 i pod numerem telefonu 15 822 75 54.

8. Świętokrzyski Komendant Państwowej Straży Pożarnej apeluje o zaniechanie wypalania traw i pozostałości roślinnych. Z tego powodu w ostatnich latach zanotowano 3677 pożarów i rocznie ginie od kilku do kilkunastu osób.

DEKANAT SANDOMIERSKI

 

 

Stacyjne Drogi Krzyżowe Rok – 2019 - godz. 17.00

 

DATA

DZIEŃ

PARAFIA

8 III

Piątek po Środzie Pop.

Podwyższenia Krzyża Świętego

 

15 III

Piątek po 1 N. WP

Katedra

 

22 III

Piątek po II N.WP

Chrystusa Króla

 

29 III

Piątek po III N.WP

Nawrócenia św. Pawła

 

5 IV

Piątek po IV N.WP

M.B. Królowej Polski

 

12 IV

Piątek po V N.WP

Św. Józefa

 

 

 

 

2019 - Sobota przed Niedzielą Palmową, godz. 15.00

- z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła Św. Michała Arch.

Sandomierska Droga Krzyżowa: w sobotę 13 kwietnia 2019 r. - po Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 - z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła Św. Michała Ap.

Trasa: kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ożarowska, Maciejowskiego, Cieśli, Armii Krajowej, Słowackiego, Ogrodowa, Mickiewicza, Żeromskiego - do kościoła Św. Michała Ap.