Ogólnodiecezjalne obchody Niedzlieli Palmowej 20 III 2016

Zgodnie z tradycją również i w tym roku młodzież naszej parafii wzięła udział w ogólnodiecezjalnych obchodach Niedzieli Palmowej. Uroczystości rozpoczęły się na Rynku w Sandomierzu odczytaniem Ewangelii opisującej wjazd Jezusa do Jerozolimy. Stamtąd wszyscy uczestnicy procesjonalnie udali się do katedry, gdzie miała miejsce dalsza część Mszy świętej. Na jej zakończenie Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży otrzymali specjalne błogosławieństwo na swoją posługę z rąk księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza oraz świece, które były zewnętrznym znakiem tego błogosławieństwa. Wszyscy zostali zachęceni do podjęcia postu np. tylko o woreczku ryżu w intencji ŚDM w wybranym przez siebie dniu Wielkiego Tygodnia.

Po zakończeniu Mszy w Domu Katolickim został przeprowadzony konkurs palm. Wolontariusze oraz Oaza naszej parafii przedstawili w nim przygotowaną przez siebie palmę i otrzymali z rąk Jury wyróżnienie.