Bierzmowanie i wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Tegoroczną uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania nasza parafia przeżywała 8 czerwca. Zbiegła się ona z obchodami osiemsetnej rocznicy urodzin Jana Długosza, świętowanymi przez Sandomierz, oraz z wprowadzeniem do naszego kościoła relikwii św. Jana Pawła II.
Uroczystości przewodniczył ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita archidiecezji lwowskiej, sekretarz papieski Ojca Świętego Jana Pawła II. On też udzielił sakramentu bierzmowania trzydziestu trzem osobom. W wygłoszonej homilii przybliżył nam sylwetkę świętego papieża, ukazując Jana Pawła II przede wszystkim jako człowieka modlitwy, zjednoczonego z Bogiem w każdym momencie swego papieskiego posługiwania. Powierzając nam Jego relikwie, pozostawił w nich nie tylko powiernika Bożej łaski, ale też wzór do naśladowania w naszej osobistej relacji z Panem Bogiem.
Swoją obecnością i modlitwą towarzyszył nam również ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski.