Relikwie św. Joanny Beretty Molli

W ramach duchowego przygotowania do Sandomierskiego Marszu dla Życia i Rodziny w środę, 27 maja, gościły w naszej parafii relikwie św. Joanny Beretty Molla (1922-1962). Wokół relikwii zgromadziło się wielu parafian. Za wstawiennictwem św. Joanny wypraszali oni dla siebie i dla swoich bliskich potrzebne siły do dawania świadectwa wyznawanej wiary, obrony świętości małżeństwa oraz ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci.

W czasie Mszy św. proboszcz parafii, ks. Krzysztof Rusiecki przypomniał zgromadzonym na Eucharystii słowa św. Joanny, która mówiła: „Od dobrego wypełniania naszego powołania zależy nasze szczęście doczesne i wieczne. (...) Nie można decydować się na małżeństwo, jeśli nie potrafi się kochać. A kochać znaczy pragnąć udoskonalać siebie, ukochaną osobę, przezwyciężać własny egoizm. Miłość musi być całkowita, pełna, udoskonalana Bożym prawem. Napotykamy wiele trudności, ale z Bożą pomocą musimy iść dalej bez lęku. A jeśli w tej walce o nasze powołanie przyszłoby nam umrzeć, byłby to najpiękniejszy dzień naszego życia”.

Po Mszy św. parafianie oddali cześć relikwiom przez ucałowanie. Następnie odbyło się spotkanie i modlitwa osób, które podjęły w naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.